e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. | тел.: +38‎0 48 770 30 33; +380 68 735 22 67; +380 50 683 38 89

Перемога у податковому спорі

Фахівці ЮК "Хільман і Партнери" відстояли інтереси будівельної компанії «Спецелеваторбуд» у спорі з ДПІ Приморського району р. Одеси про визнання протиправним податкового рішення-повідомлення на суму зобов'язань по ПДВ у розмірі 177 749 гривень. 

Влітку 2011 року, до нас звернулася будівельна компанія «Спецелеваторбуд» за допомогою у податковому спорі. Податкова інспекція у Приморському районі р. Одеси провела позапланову невиїзну документальну перевірку нашого клієнта  внаслідок неналежного виконання контрагентом норм податкового права, визнала нікцемними укладені між ними договори будівельного підряду на загальну суму понад 1 000 000 гривень. І як результат, нашого клієнта повторно зобов'язали сплатити до державного бюджету України суму ПДВ у розмірі 177 749 гривень.

Даний проект ускладнювався тим фактом, що, по-перше, предметом договорів є послуги, реальність надання яких у будь-якому випадку дуже важко довести, а по-друге, до початку недоїмки по сплаті ПДВ, залишалося менше 10 днів.

За такий короткий термін, фахівцям ЮК «Хільман і Партнери» вдалося скласти мотивовану позовну заяву про визнання такого податкового рішення-повідомлення недійсним.

Протягом всього судового процесу фахівцям ЮК «Хільман і Партнери» довелося зіткнутися з низкою проблем.

Так, згідно з чинним законодавством, обов'язок доказування у спорах з органами державної влади покладається виключно на такий орган. Однак на практиці ж, доводити свою правоту перед судом довелося фахівцям ЮК «Хільман і Партнери», що представляють інтереси будівельної компанії.

Причому всім допущеним порушенням представниками податкової інспекції, судом або давалася неналежна оцінка або вони взагалі залишалися без уваги феміди. А до кожного пояснення представників будівельної копанні ставлення суду було більш, ніж критичне.

Одних лише первинних документів бухгалтерського обліку, оформлених належним чином, виявилося далеко не достатньо, щоб довести реальність наданих будівельних послуг. І це при тому, що всі надані документи до суду повинні бути оформлені більш, ніж ідеально.

Фахівцям ЮК «Хільман і Партнери» довелося доводити можливості свого клієнта надавати будівельні послуги (надавати при цьому інвентаризаційні відомості підприємства, фінансову та бухгалтерську інформацію, яка є комерційною таємницею), витребувати у примусовому порядку необхідні документи (в тому числі і в самій податковій), доводити факт подання податкової звітності контрагентом, показувати суду господарську мету, яку переслідував наш клієнт у спірних договорах будівельного підряду і багато іншого.

Лише завдяки участі фахівців ЮК «Хільман і Партнери», вдалося перетягнути терези правосуддя в користь нашого клієнта. Податкове рішення-повідомлення на суму податкових зобов'язань в розмірі 177 749 гривень було визнано протиправним.

Долучені фахівцями ЮК «Хільман і Партнери» документи до матеріалів справи дозволили створити безперечну доказову базу протиправності податкового рішення-повідомлення. Завдяки таким професійним діям юристів ЮК «Хільман і Партнери», постанова суду вступила в законну силу, не будучи навіть оскарженою в апеляційному порядку, що дуже велика рідкість у спорах з податковими органами.

Таким чином, участь фахівцем ЮК «Хільман і Партнери» допомогла нашому клієнту заощадити 177 749 гривень.